Vytýkací dopis

11. srpna 2023 od Eva M.

Otázka

Zaměstnavatelem mi bylo řečeno, že chce rozvázat pracovní poměr dohodou, jelikož se dopouštím drobných chyb a není se mnou spokojen, načež jsem mu řekl, že na to nepřistoupím. Rozčílil se a řekl, že mi zašle vytýkací dopis a vyhodí hned a nic s tím nezmůžu. Dá se proti tomuto nějak bránit?

Odpověď

Zákoník práce stanovuje, že v případě neuspokojivých pracovních výsledků, které nesplňují požadavky zaměstnavatele, je možné zaměstnanci dát z tohoto důvodu výpověď, jen jestliže byl zaměstnavatelem v posledních 12 měsících písemně vyzván k jejich odstranění. V tomto případě Vám tedy nemůže dát výpověď ze dne na den.

Prezentované názory nejsou právní službou a nenahrazují právní radu v konkrétní věci. Jedná se o soukromé názory autora odpovědi, nikoliv o vyčerpávající analýzu příslušné problematiky. Pokud řešíte konkrétní právní problém, obraťte se na nás pro další informace.

Online advokát

Pokud si nevíte rady v podobné životní situaci, neváhejte se na nás obrátit. Poradíme Vám konkrétní právní kroky, kterými docílíme nejlepšího možného výsledku. I Váš problém má totiž velmi pravděpodobně řešení. Doporučujeme začít využitím některé ze služeb z nabídky online advokát. Jedná se rychlou, efektivní a dostupnou službu, která zároveň může mít na Vaši situaci zcela zásadní vliv.

Online advokát

JUDr. Jan Fila

JUDr. Jan Fila

Studoval na právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Po studiu působil od roku 2012 jako advokátní koncipient v advokátní kanceláři v Olomouci a následně v Brně, kde po složení advokátní zkoušky v roce 2016 začal působit jako advokát. V roce 2014 složil rigorózní zkoušku na Masarykově univerzitě v Brně v oboru pracovního práva. Hovoří anglicky. Jan se zajímá především o právo občanské, trestní, pracovní a správní.