Soused brání opravě balkonu

31. července 2023 od Anna P.

Otázka

Bydlíme v panelovém domě, přičemž nám z balkonu souseda nad námi zatéká a krom toho máme z tohoto důvodu i opadanou omítku. Soused ale nechce balkon opravit ani nám umožnit přístup.

Odpověď

Pokud se nelze domluvit s problémovým sousedem, doporučili bychom obrátit se na osobu odpovědnou za správu domu, který by mohl tuto opravu schválit. V takovém případě občanský zákoník obsahuje značně jednoduché řešení, konkrétně totiž stanovuje, že se vlastník jednotky zdrží všeho, co brání údržbě, opravě, […] o nichž bylo řádně rozhodnuto.

Pokud ani toto řešení nepomůže a soused opravu balkonu neumožní, bude nutné obrátit se se žalobou na soud.

Prezentované názory nejsou právní službou a nenahrazují právní radu v konkrétní věci. Jedná se o soukromé názory autora odpovědi, nikoliv o vyčerpávající analýzu příslušné problematiky. Pokud řešíte konkrétní právní problém, obraťte se na nás pro další informace.

Online advokát

Pokud si nevíte rady v podobné životní situaci, neváhejte se na nás obrátit. Poradíme Vám konkrétní právní kroky, kterými docílíme nejlepšího možného výsledku. I Váš problém má totiž velmi pravděpodobně řešení. Doporučujeme začít využitím některé ze služeb z nabídky online advokát. Jedná se rychlou, efektivní a dostupnou službu, která zároveň může mít na Vaši situaci zcela zásadní vliv.

Online advokát

JUDr. Jan Fila

JUDr. Jan Fila

Studoval na právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Po studiu působil od roku 2012 jako advokátní koncipient v advokátní kanceláři v Olomouci a následně v Brně, kde po složení advokátní zkoušky v roce 2016 začal působit jako advokát. V roce 2014 složil rigorózní zkoušku na Masarykově univerzitě v Brně v oboru pracovního práva. Hovoří anglicky. Jan se zajímá především o právo občanské, trestní, pracovní a správní.