Bydlení dcery v insolvenci u rodiče

12. května 2023 od Otakar P.

Otázka

Dcera je v insolvenci a já ji chci pomoci tím, že si ji nastěhuji do svého bytu v družstevním vlastnictví. Mohu ji u sebe v bytě nechat zřídit trvalé bydliště? Nemohu se tím vystavit nějakým problémům ohledně svého podílu k bytu? Jsem otec a byt je napsaný na mne.

Odpověď

Pokud je vaše dcera v insolvenci, pak se žádnému riziku nevystavujete. Pokud ji řádně plní, pak vás nebudou navštěvovat žádní exekutoři a obecně, ani pokud by dcera insolvenci neměla a byla v dluzích vymáhaných exekučně, byste o byt přijít nemohla, neboť vlastníkem členského podílu v družstvu jste vy, nikoliv dcera a její dluhy na váš majetek nedopadají.

Prezentované názory nejsou právní službou a nenahrazují právní radu v konkrétní věci. Jedná se o soukromé názory autora odpovědi, nikoliv o vyčerpávající analýzu příslušné problematiky. Pokud řešíte konkrétní právní problém, obraťte se na nás pro další informace.

Online advokát

Pokud si nevíte rady v podobné životní situaci, neváhejte se na nás obrátit. Poradíme Vám konkrétní právní kroky, kterými docílíme nejlepšího možného výsledku. I Váš problém má totiž velmi pravděpodobně řešení. Doporučujeme začít využitím některé ze služeb z nabídky online advokát. Jedná se rychlou, efektivní a dostupnou službu, která zároveň může mít na Vaši situaci zcela zásadní vliv.

Online advokát

JUDr. Jan Fila

JUDr. Jan Fila

Studoval na právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Po studiu působil od roku 2012 jako advokátní koncipient v advokátní kanceláři v Olomouci a následně v Brně, kde po složení advokátní zkoušky v roce 2016 začal působit jako advokát. V roce 2014 složil rigorózní zkoušku na Masarykově univerzitě v Brně v oboru pracovního práva. Hovoří anglicky. Jan se zajímá především o právo občanské, trestní, pracovní a správní.