Mám ukončit zaměstnání v dočasné pracovní neschopnosti?

8. května 2023 od Martin O.

Otázka

V lednu 2023 jsem měl pracovní úraz, dočasná pracovní neschopnost, tedy DPN stále trvá, min. do července 2023. Mám přiznaný předčasný důchod bez výplaty. K 1.7.2023 jsem chtěl požádat o jeho uvolnění a v práci dát výpověď, ale mám to udělat, když budu stále na DPN?

Odpověď

Rozhodnutí je zcela na vás a na vašem úsudku. Vzhledem k tomu, že jste v PN, nic vás nenutí pracovní poměr ukončit. Záležet proto bude na vašem zdravotním stavu a na vašich pozdějších preferencích.

Prezentované názory nejsou právní službou a nenahrazují právní radu v konkrétní věci. Jedná se o soukromé názory autora odpovědi, nikoliv o vyčerpávající analýzu příslušné problematiky. Pokud řešíte konkrétní právní problém, obraťte se na nás pro další informace.

Online advokát

Pokud si nevíte rady v podobné životní situaci, neváhejte se na nás obrátit. Poradíme Vám konkrétní právní kroky, kterými docílíme nejlepšího možného výsledku. I Váš problém má totiž velmi pravděpodobně řešení. Doporučujeme začít využitím některé ze služeb z nabídky online advokát. Jedná se rychlou, efektivní a dostupnou službu, která zároveň může mít na Vaši situaci zcela zásadní vliv.

Online advokát

JUDr. Jan Fila

JUDr. Jan Fila

Studoval na právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Po studiu působil od roku 2012 jako advokátní koncipient v advokátní kanceláři v Olomouci a následně v Brně, kde po složení advokátní zkoušky v roce 2016 začal působit jako advokát. V roce 2014 složil rigorózní zkoušku na Masarykově univerzitě v Brně v oboru pracovního práva. Hovoří anglicky. Jan se zajímá především o právo občanské, trestní, pracovní a správní.