Chyba v psaní v plné moci

11. února 2023 od Marek P.

Otázka

Bratr dlouhodobě žije v zahraničí a máme pro mě sjednanou úředně ověřenou generální plnou moc. Na této plné moci je uvedeno číslo OP, které se však neshoduje s číslem uvedeným na mém novém OP. Může toto způsobit neplatnost plné moci?

Odpověď

Neshoda mezi číslem uvedeným na plné moci a číslem novým plnou moc s největší pravděpodobností nezneplatní. Samozřejmě vždy je ale nutné úpřednostňovat bezvadná právní jednání. Stěžejní je, aby byla patrná totožnost jednajících, na což bude stačit vaše jméno, příjmení, datum narození a bydliště.

Prezentované názory nejsou právní službou a nenahrazují právní radu v konkrétní věci. Jedná se o soukromé názory autora odpovědi, nikoliv o vyčerpávající analýzu příslušné problematiky. Pokud řešíte konkrétní právní problém, obraťte se na nás pro další informace.

Online advokát

Pokud si nevíte rady v podobné životní situaci, neváhejte se na nás obrátit. Poradíme Vám konkrétní právní kroky, kterými docílíme nejlepšího možného výsledku. I Váš problém má totiž velmi pravděpodobně řešení. Doporučujeme začít využitím některé ze služeb z nabídky online advokát. Jedná se rychlou, efektivní a dostupnou službu, která zároveň může mít na Vaši situaci zcela zásadní vliv.

Online advokát

JUDr. Jan Fila

JUDr. Jan Fila

Studoval na právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Po studiu působil od roku 2012 jako advokátní koncipient v advokátní kanceláři v Olomouci a následně v Brně, kde po složení advokátní zkoušky v roce 2016 začal působit jako advokát. V roce 2014 složil rigorózní zkoušku na Masarykově univerzitě v Brně v oboru pracovního práva. Hovoří anglicky. Jan se zajímá především o právo občanské, trestní, pracovní a správní.